Школи ЮНЕСКО

 

ЮНЕСКО (Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури) - це міжнародна міжурядова організація, спеціалізована установа ООН. 
Офіційно існує з 4 листопада 1946 року, коли набрав чинності її Статут, підписаний І6 листопада 1945 року представниками 44 держав на установчій конференції в Лондоні. Штаб-квартира ЮНЕСКО знаходиться в Парижі. 
Україна вступила в ЮНЕСКО 12 травня 1954 року і з того часу постійно співпрацює в усіх сферах її діяльності. У 1967 році Україна приєдналась до, Проекту Асоційованих Шкіл ЮНЕСКО (ПАШ).
Проект асоційованих шкіл ЮНЕСКО був започаткований у 1953 р. Головною метою Проекту є забезпечення якісної шкільної освіти, націленої на реалізацію проектів по підтримці знань у галузі прав людини, демократії, міжкультурних зв’язків та захисту довкілля в системі ООН. На сьогоднішній день налічується понад сім тисяч Асоційованих шкіл ЮНЕСКО у 172 країнах-членах Організації. 
Асоційовані школи ЮНЕСКО в Україні – загальноосвітні навчальні заклади, що беруть участь у міжнародному Проекті асоційованих шкіл ЮНЕСКО, діяльність яких направлена на посилення гуманістичних, етичних, культурних і міжнародних аспектів освіти.

З 2012 року гімназія є асоційованою школою ЮНЕСКО.

З травня 2012 року гімназія працює в пілотному проекті асоційованих шкіл ЮНЕСКО

«Навчання для майбутнього» 

Мета проекту:

найповніше інтегрувати ефективне використання ІКТ в освіту, оновити педагогіку і розширити навчання – зараз і для майбутнього. 

Цілі проекту:

Дати можливість вчителям та учням краще зрозуміти зміни в суспільстві через використання інформаційно-комунікаційних технологій та майбутніх знахідок;

  • Гарантувати інтегроване і більш ефективне використання ІКТ в укріпленні чотирьох основ освіти: навчитися пізнавати; навчитися робити; навчитися бути; навчитися жити разом.

  • Розвивати нові освітні підходи та експериментувати й створювати нові навчальні матеріали, за допомогою ІКТ на підтримку стійкого майбутнього і «Нового Гуманізму».

 Очікувані результати:

  • Показати можливості практичної інтеграції і використання інформаційно-комунікаційних технологій для забезпечення якісної освіти для майбутнього.

  • Підвищити рівень компетенції вчителів щодо ефективного використання інформаційно-комунікаційних технологій з метою покращення навчально-виховного процесу.

  • Створювати нові навчальні матеріали за допомогою ІКТ, обмінюватися матеріалами зі школами-партнерами.

 Термін роботи над проектом: 2012-2014 рр. 


Школи партнери:

Гімназія ім. І.Вазова м. Пловдів Болгарія

       

 Європейський ліцей м. Баку Азербайджан
  

 

Гімназія м. Талсі Латвія
 

 

Школа №20 м. Єреван Вірменія
 2020-2021 н.р.


22.12.2020  Засідання Школи миру
  


Учні 1-11-х класів виготовили листівки для лікарів, які працюють з хворими на COVID-19 "Дякуємо тобі, лікарю"
         2019-2020 н.р.


IV етап районного конкурсу "Країнознавець 2020". Учні 8-А класу представили Туреччину казкою-виставою "Щедрий і скупий"

     

 


Учні НВК «Оболонь» познайомилися з освітою в Японії

В рамках міжнародної співпраці з асоційованими школами ЮНЕСКО учні 8-10-х класів НВК «Оболонь» провели  15 листопада 2019 р онлайн відео конференцію з учнями 9-10-х класів японської школи  Toyama International High School на тему «Освіта в Україні та Японії».

Мета конференції: познайомити учнів НВК з системою середньої освіти в Японії,  поширювати знання про середню освіту України серед представників інших культур, формувати уміння створювати атмосферу відкритості, уміння обґрунтовувати власні думки мовними засобами щодо досягнення порозуміння з соціолінгвістичних та міжкультурних питань.  

Для проведення конференції учні використали сервіс Google Hangouts, за допомогою якого вони змогли представити презентації  та обговорити питання, пов’язані із середньою освітою обох країн. Робочою мовою конференція була англійська мова.

Під час обговорення презентацій учнів обох шкіл цікавили питання щодо вивчення іноземних мов, використання  IT- технологій на уроках, шкільної форми, шкільного харчування, позакласної діяльності.  Учні НВК «Оболонь» та учні Toyama International High School висловили побажання продовжити співпрацю у даному форматі.
    


 З 28 жовтня до 1 листопада учні НВК "Оболонь" відвідали Турецьку Республіку на запрошення школи Халіл Тюркан району Кадикьой

міста Стамбула з метою участі у святкуванні 96 річниці заснування Туреччини.

У заходах беруть участь делегації учнів та вчителів Чорногорії, Північної Македонії, Косова, Азербайджану.

      


23 жовтня учасники Школи миру взяли участь у саміті G-20 на базі ЗСШ 85. По завершенню саміта були нагороджені сертифікатами

                                                              


2018-2019 н.р.


23 квітня 2019 р Участь учнів 10-А класу у конференції асоційованих шкіл «ЮНЕСКО»

           


21.02.19 Онлайн конференція «Всесвітній день рідної мови» в рамках проекту ПАШ ЮНЕСКО «Навчання для майбутнього»
    
                    

 


24 січня 2019 року відбулись дебати з теми: «Громадянське суспільство в Україні не може існувати без патріотизму»
              

ла миру" на зустрічі з корейською делегацією
      


20.12.2018 р. Дебати школи Миру «Демократія – рух вперед або пережиток минулого»

     


28 листопада 2018 року   Участь команди учнів 8-10-х кл. у районній учнівській конференції-практикумі

в рамках проекту ПАШ ЮНЕСКО.

Тема: Толерантність як риса сучасної української молоді на шляху до євроінтеграції ЗЗСО № 16  (вч. Казімко О.С.)
      19 жовтня 2018 р.  відбулася міжнародна конференція: «Взаємозалежність та спільний розвиток: роль громадських, молодіжних та духовних лідерів» у конференц-залі Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова 
          

 


2017-2018 н.р.


17.05.18 Презентація «Україна та Європа» (учні 5-8-х класів)

            


16 травня 2018 року Міжнародний День світла в рамках ЮНЕСКО

              


Асоційовані  школи м. Києва ініціювали юнесківський рух

щодо створення нового освітнього середовища Нової української школи. 

 

23.04.2018 р. учні НВК «Оболонь» взяли участь в онлайн-конференції «Поле культури освітнього середовища Нової української школи очима дітей», яка була проведенаГуманітарною гімназією "Гармонія". Метою проведення заходу було залучення учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО до розробки графічних моделей культурного поля класів (початкової та середньої(або)старшої школи) з урахуванням індивідуальних особливостей дітей та внутрішньої організації навчальних закладів як пілотного освітнього середовища Нової української школи. Учні обговорили питання: але як такий простір створити, досвід яких країн варто запозичити, на які принципи спиратися, як повинно виглядати освітнє середовище, щоб Нова українська школа дійсно по-новому розкривала дитячі можливості.
            


Стало традицією 21 лютого вітати учнів шкіл-партнерів по Міжнародному проекту асоційованих шкіл ЮНЕСКО «Навчання для майбутнього» з Міжнародним днем рідної мови. Цей день було започатковано на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою «підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності». 

21 лютого 2018 року була проведена онлайн конференція, в якій взяли участь учні НВК «Оболонь» та учні Європейського ліцею м.Баку Азербайджан.

 З нагоди свята кожна школа підготувала свій виступ, який включав привітання учнів шкіл –партнерів рідною мовою, ознайомлення з відомими національними письменниками, читання віршів рідною мовою з перекладом на англійську мову, виконання пісень рідною мовою, ознайомлення з національними традиціями. 

Мова – це найцінніше з надбань народу, духовний скарб нації. Дбаймо про рідну мову, шануючи право інших народів на свою !

           


 21 лютого 2018 року  проведена онлайн конференція до  Міжнародного дня рідної мови, в якій взяли участь 

учні НВК «Оболонь» та учні суспільно-гуманітарної гімназія №176

      


 19  лютого 2018 року Участь учнів 10-А класу у ХІХ Всеукраїнській конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО

Учні 10-А класу Свістунов Андрій, Рубан Денис і Луціва Жанна  взяли участь у імітаційній рольовій грі "Модель ЮНЕСКО" для асоційований шкіл ЮНЕСКО в Україні. Відбулася ігрова сесія 2018: "Сталий туризм задля розвитку: на шляху до гарантованого споживку, справедливого суспільства, надійного збереження планети" в рамках проголошеного ООН Міжнародного року сталого туризму задля розвитку . Гру проведено в  МДЦ "Артек" у Пущі Водиці, під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО

            


Учні НВК «Оболонь» приймають японських та корейських гостей 

 

 18 січня 2018 року в НВК «Оболонь» відбувся круглий стіл на тему «Освіта в Україні та Японії. Українські та японські новорічні традиції». У заході взяли участь Ільїн М.В., голова правління Федерації всесвітнього миру, волонтери із Японії Канна та Йошимі, Ю Мі Гьон, заступник директора школи Сонджон (Сеул, Республіка  Корея), Рибачек Т.К., методист НМЦ Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, учні 8-10-х класів, представники учнівського клубу «Миротворець», адміністрація та вчителі НВК.  Метою зустрічі  було  проведення конструктивної дискусії    між учасниками  щодо  системи середньої освіти  в Україні та Японії, ознайомлення присутніх із українськими та японськими новорічними традиціями. 

Учні НВК познайомили  гостей  із системою середньої освіти в Україні, розповіли про українську освітню реформу, провели екскурсію по НВК. У формі дискусії учні НВК та японські волонтери  Канна та Йошимі обговорили питання щодо організації  системи середньої освіти в обох країнах.

Канна та Йошимі познайомили учнів з японськими новорічними святами та традиціями. Зокрема, учні дізналися про традиційні новорічні японські страви, японську новорічну традицію «Otoshidama», згідно з якою дорослі дарують гроші дітям, бажаючи їм щастя у Новому році.

Учні НВК познайомили гостей з українськими різдвяними традиціями: сервіруванням столу на Свят-вечір,  рецептом приготування куті, українськими колядками та щедрівками.  Всіх присутніх пригостили кутею та узваром.

Така співпраця з Федерацією всесвітнього миру, волонтерами інших країн надає нові можливості щодо ознайомлення учнів з освітньою й культурною багатоманітністю народів світу.


        

        

       21 грудня 2017 року у Київському міському будинку вчителя відбулося заняття Школи миру з теми: "Я вчуся розуміти інших".

На заході виступила Аморі Сан яка привітала подарунками дітей з Новім роком .
   В рамках тижня правових знань

08 грудня 2017 року в НВК «Оболонь» була проведена міжнародна конференція з нагоди Всесвітнього дня прав людини.

В конференції взяли участь школи-партнери НВК «Оболонь» по міжнародному проекту ПАШ ЮНЕСКО «Навчання для майбутнього» - Мовна школа імені Івана Вазова м.Пловдів Болгарія та Європейський ліцей м. Баку Азербайджан. Мета конференції: познайомити учнів із Загальною декларацією прав людини через спілкування, діалог, створення спільного презентаційного матеріалу  виховувати в учнів повагу до прав людини, пропагувати ідеї рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги, формувати готовність до міжкультурної комунікації. Під час конференції, яка проходила онлайн, учні дізналися про історію виникнення Міжнародного Дня прав людини познайомилися із Загальною декларацією прав людини. Учні кожної школи, представили статті Загальної декларації прав людини, які вони вважають найбільш важливими для своєї країни і пояснили свій вибір. Презентація та обговорення статей проходили англійською мовою. Багато уваги було приділено питанню реалізації прав дитини в школі. Зокрема, учні Бакинського Європейського ліцею поділилися досвідом роботи в міжнародному проекті «Демократія в школі». Під час конференції учні не тільки познайомилися із Загальною декларацією прав людини, але й поглибили знання із англійської мови та формували  компетентності для життя у мультилінгвальному та полікультурному світовому просторі.

       
     


28 листопада 2017 року  Участь учнів 8-х кл. у фестивалі шкіл ПАШ ЮНЕСКО «Японія відома і невідома»
        
  


23.11.2017  Міська учнівська конференція Асоційованих шкіл ЮНЕСКО в рамках Року Японії в Україні

«Україна – Японія в ХХІ столітті в діалозі мов, культур: ціннісні виміри особистості» (учні 8-А класу, кл. кер.Туржанська Н.Г.) 

                             


16.11.2017 Участь учнів 10-А класу у Міжнародному форумі для оцінювання шкіл ЮНЕСКО

«20 років з ЮНЕСКО. Цінності та пріоритет на шляху до сталого розвитку»
        


2016-2017 н.р 


Клуб миру "Миротворець" взяв участь у заключному занятті Школи Миру.
Були представлені відеоролики зі звітом роботи клубів . Перед учнями виступили почесні гості: Ільїн М.В., Нобуко Оморі, представники громадських організацій. Учні нагороджені почесними дипломами активних учасників Школи Миру.
         

21.04.2017 р. в НВК «Оболонь» відбувся  міжнародний науково-методологічний семінар

на тему  «Реалізація Концепції нової Української школи на засадах впровадження ІКТ».

 

Семінар був спрямований на обмін досвідом роботи щодо застосування інформаційно-комунікаційних технологій з метою освіти сталого розвитку в рамках реалізації Концепції нової Української школи.

У семінарі взяли участь Cухоловська Т.О., заступник начальника управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації,

Литвинова С.Г., доктор педагогічних наук, Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, керівник Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті»,

Буров О.Ю., доктор технічних наук, Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України,

Рудюк Р., керівник програми «Партнерство в навчанні» компанії Майкрософт Україна, Кохан О.В., директор видавництва «Розумники»

 

Серед учасників семінару були Асоційовані школи ЮНЕСКО Бакинського Європейського ліцею, Азербайджан , Мовної школи імені Івана Вазова з м. Пловдів, Болгарії, державної гімназії м. Талсі, Латвії та НВК «Оболонь» м.Київ  України, які представили спільний проект «Земля-наш спільний дім», в рамках якого учні провели  дослідження екологічних проблем регіонів, де вони проживають, запропонували шляхи їх вирішення, познайомили з екологічними акціями, які проводяться в школах. Свою роботу учні презентували за допомогою хмарних сервісів Office 365. Доповіді були підготовлені англійською мовою.

 

Робота учнів та вчителів у даному проекті сприяла екологічному вихованню учнів, адже проблема збереження навколишнього середовища є спільною для всіх країн.
         

          


10 квітня 2017 року   Участь команди учнів 9-А класу у Міжнародному форумі «Європа та Азія в діалозі культур»

(вч. Гуляк О.М.)


         


24.03.2017  Участь учнів 9-А класу у XVIII Всеукраїнській Я-конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО 

         


23.03.2017 Участь учнів 9-А класу у районному конкурсі «Діалог держав: партнерство в освіті»
         


15 березня 2017 року   Участь команди учнів 9-А класу  у семінарі «Шинам-Стоп» ПАШ ЮНЕСКО (вч. Рязанцева О.Ф.)

         23  лютого 2017 Участь учнів 10-А класу у міській конференції ПАШ ЮНЕСКО «Гендерна рівність»

                

        


22 лютого 2017 року у Національному музеї історії України у другій світовій війні відбувся дискусійний клуб "Філософія культури миру". У зустрічі прийняли участь 35 учнів з 10 шкіл Києва.

 Теми дискусій:
1. Повага до життя та гідності кожної людини без дискримінації та упереджень
2. Практика активного ненасильства, заперечення насильства в усіх формах: фізичного, психологічного, економічного і соціального 
3. Відповідальне ставлення до створення сім’ї та батьківства; міцна сім’я як основа міцного та процвітаючого суспільства.
               

        

 


21.02.2017 р. проведення Міжнародного Дня рідної мови 

Гасло: Як із моря не висушить воду,

Не злічити джерел і струмків, 

Рідна мова у серці народу

Буде жити навіки-віків!

«3 рідною мовою в серці» Участь учнів 8-10-х класів у Міжнародному веб-проекті (Болгарія, Азербайджан)
   

          

        


 23/12/2016 Екопроект 5А, 7А, 7Б класів "Збережемо ялинку взимку"

      


26.10.2016 Участь учнів 9А класу у екологічному соціальному проекті
      


21.10.2016 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ
"Фундаментальні принципи сталого миру"
           


2015-2016 н.р.


23.05.2016 Свято «День Європи» учнів 7-10-х кл. 
      


НВК «Оболонь»  бере участь у акції «Вишиваємо рушник разом».

21.04.2016 під час Міжнародного науково-методологічного семінару на тему: «Хмарні сервіси в освіті як чинник розвитку

3С- компетентностей» було започатковано акцію «Вишиваємо рушник разом». Учні ЗНЗ № 11 м. Конотоп  Сумської області передали рушник , на якому вони вишили доріжку, орнаментом, притаманним  Сумської області. Учениці НВК «Оболонь» приєдналися до акції та вишили  орнамент,  притаманний Київщині. 17.05.2016 р. рушник буде передано іншій школі-учасниці Всеукраїнського проекту  «Хмарні сервіси в освіті» під час семінару  у ЗНЗ № 11 м. Конотоп  Сумської області .
29.04.2016 Захист проекту учнями 5-6-х кл.  «Ми-українці»
      


27.04.2016 Захист проекту учнями 7-8-х кл. «Видатні особистості України»
      
 


21.04.2016   Міжнародний семінар на тему:

«Хмарні сервіси в освіті як чинник розвитку 3С- компетентностей (communication, cooperation, collaboration)»

          

 

                  


13.04.2016  Захист проекту «Діалог культур» учнів 9-11-х кл.

       


 Веб-конференція  до Дня рідної мови зі школами-партнерами 

по проекту ПАШ ЮНЕСКО «Навчання для майбутнього»(19.02.2016)
               


Участь у міській конференції "Слідами Хосе Марті" в рамках роботи над проектом ЮНЕСКО "Навчання для майбутнього" (лютий 2016)
      


27-29 листопада учні 9А класу взяли участь у VІІ регіональній конференції  старшокласників «Модель ООН: Сканді-2015»

на базі Скандинавської гімназії. Тема цього року: «Боротьба із політичною, соціальною та економічною кризами шляхом міжнародної кооперації».
          

            16.10.2015 р.  у рамках Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті»

відбувся Всеукраїнський «Фестиваль педагогічних ідей в Майкрософті».

У Фестивалі взяли активну участь понад 100 представників дослідно-експериментальних майданчиків, методистів ІППО,

директорів і вчителів шкіл України. На Фестивалі від  гімназії виступила  

вчитель географії Давиденко Лариса Миколаївна з доповіддю «Портфоліо вчителя географії в Office 365»,

яка отримала Подяку компанії Майкрософт з використання  хмарних сервісів у навчально-виховному процесі.

      


 

21-25.09.2015 Участь у районному конкурсі-фестивалі «Пізнаємо Європу разом!» учнів 11-А класу (вч. Давиденко Л.М.)

Вітаємо з І місцем!
       


2014-2015 н.р 


28.04.2015  Захист проекту «Європейський вимір України. Діалог культур. Культурна спадщина» учнями 9-11-х кл.
         

22 квітня  2015 у гімназії «Оболонь» було проведено районний етап  ХІІ загальноміського конкурсу-фестивалю «Діалог держав: партнерство в освіті Україна-світ». У конкурсі взяли участь гімназія «Оболонь» та ЗНЗ № 104. Команда учнів гімназії «Оболонь» посіла І місце і готується до участі у міському етапі.
         


04.2015  ІІ Міжнародна конференція «Використання ІКТ у навчально-виховному процесі» в рамках роботи над проектом ЮНЕСКО «Навчання для майбутнього» та Всеукраїнським проектом «Хмарні сервіси в освіті»

            


19.03.15 Участь команди учнів 9-х класів у міській конференції ЮНЕСКО «Молодь обирає мирне майбутнє» (вч.Запорожець Г.Л.)

            


28.11.2014  Участь команди учнів 10-А класу у Всеукраїнській конференції учасників асоційованих шкіл ЮНЕСКО
«Модель ідеального суспільства за Т.Г.Шевченком» у Технічному ліцеї (вч. Равлик О.М.)
 

       


02.12.2014  Участь учнів 9-11-х класів у конференції

«Ековідповідальність»: складні питання – прості рішення» в університеті «КРОК» (вч. Чемерис Є.В.)

    

  

28.11.2014  Участь команди учнів 9-10-х класів у рольовій грі

«Модель ООН: СКАНДІ 2014» в Скандинавській гімназії (вч. Копилова Н.В.) 

      


26.11.204 Всеукраїнська конференція  "Хмарні сервіси в освіті ", яка проходила на базі ЗНЗ№ 35 м. Вінніця.
 

          


 2013-2014 н.р.


                                                                                             16-18 вересня 2013 р. 

команда учнів 9-10-х класів Майбутнє.ua» до якої ввійшли Бойко Максим, Ніжнік Вікторія та Равлик Анастасія взяли участь у ювілейній  ХV Всеукраїнській конференції  учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО
«Водні ресурси світу: безпечний вплив, розумне керування,  справедливе використання»,
яка була присвячена Міжнародному року співпраці з питань води. Конференція була проведена на базі дитячого санаторно-оздоровчого центру «Ласпі» (м. Севастополь) Захід проходив у форматі імітаційної рольової гри «Модель ЮНЕСКО».     

                                             

 


  15 листопада 2013 р.

команда учнів гімназії взяла участь у районній акції щодо святкування 60-річчя ПАШ ЮНЕСКО,

яка проходила на базі ЗНЗ№8.


          


18.11.13
учні гімназії взяли участь у роботі Міжнародного форуму
«Сучасному навчальному закладу - культуру толерантності», на базі ліцею міжнародних відносин №51
 

            


30.11.13

Участь у конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО на тему: «Водні ресурси. ХХІ століття»,

яку буде присвячено Міжнародному року співпраці з питань води на базі ліцею «Лідер» 

          


 29-30.11.13

учні гімназії взяли участь у V науково-практичній конференції
«Модель ООН: Сканді – 2013. Міжнародна співпраця як запорука стійкого розвитку, захисту миру та безпеки світової спільноти» на базі Скандинавської гімназії
            

 —13.12.12013

команда учнів гімназії взяла участь у проекті Асоційованих шкіл ЮНЕСКО
“Вода - це життя” на базі університету КРОК”

            

17 лютого 2014 року
учні гімназії взяли участь у країнознавчому просвітницькому фестивалі «Діалог культур: країни Азії»,
на базі Університету «КРОК»

              
             

 18.03.2014 

учні гімназії взяли участь у ІІ Київській конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО,

приурочена до 200-річчя від дня народження Т.Шевченка

      

 

21-23.03.2014

VII регіональна конференція старшокласників «Модель ООН - 2014  

            


  —16.04.2014  

 Міжнародна конференція за участю шкіл м. Києва
«Використання ІКТ в навчально-виховному процесі як чинник розвитку проектної компетентності вчителів та учнів»

Гасло: «Має значення тільки те знання, яке використовується на практиці»  Гордон Драйден                                                                                   
Учасники заходу:

1. Асоційовані школи ЮНЕСКО школи –партнери по проекту ІІТО ЮНЕСКО «Навчання для майбутнього» (LFF): Європейський ліцей м. Баку Азербайджан, Гімназія «Іван Вазов» м. Пловдів Болгарія, Державна гімназія м.Талсі Латвія, НВК №176 м. Київ Україна, 

2. Асоційовані школи ЮНЕСКО м. Києва: Фінансовий ліцей, Коледж економіки, права та інформаційних технологій при університеті КРОК

 
                

2012-2013 н.р.


 21 лютого 2013 р.

була проведена відео конференція, присвячена Міжнародному дню рідної мови зі школами –партнерами в рамках проекту «Навчання для майбутнього»

                                          


14-15 травня 2013 р.

гімназія брала участь у Міжнародній конференції Асоційованих шкіл ЮНЕСКО  «Удосконалення механізмів взаємодії Асоційованих шкіл, Кафедр ЮНЕСКО і Центрів ЮНЕВОК в інтересах сталого розвитку: проблеми, проекти, перспективи»

                                                     


Нижник Вікторія , учениця 9-А класу взяла участь у VI Міжнародній конференції Асоційованих шкіл ЮНЕСКО 

«Об-Іртишський басейн: молодь вивчає і зберігає природну і культурну спадщину в регіонах великих річок світу»,
яка проходила 21-25 травня 2013 р. у Ханти-Мансійську  (Російська Федерація) в рамках Міжнародної екологічної акції «Врятувати і зберегти».